Fascynująca kultura i piękne zabytki

Indie są znane z fascynującej kultury i pięknych zabytków. W podróż najlepiej wybrać się od października do kwietnia. W innych miesiącach bywa albo za gorąco, albo za mokro. Co zwiedzimy podczas jednej wyprawy zależeć będzie od tego, czy sami zaplanowaliśmy wyjazd, czy zrobiło to za nas biuro podróży. Warto zatem odpowiednio wcześnie zaplanować sobie cały wyjazd i zwiedzić te miejsca, które najbardziej nas interesują. Co zatem ciekawego zobaczyć można w tym fascynującym kraju?

Hale stalowe
http://iceberg.com.pl/
Budowa hal i konstrukcji stalowych, urządzania chłodnicze.
Zapoznaj się z ofertą firmy Iceberg.

W Indiach spotkać możemy mnóstwo świątyń i budowli sakralnych. Są to na przykład Złota Świątynia, która stanowi główne miejsce kultu i sanktuarium wyznawców sikhizmu w Indiach. Do jej stworzenia użyto głównie marmuru i miedzi oraz złoto. Świątynia posiada ogromną, złotą kopułę, stanowiącą charakterystyczny element budowli. Złota Świątynia mieści się na niewielkiej wysepce, pośrodku zbiornika wodnego – zwanego amrit-sar, połączona jest ona z lądem za pomocą marmurowej grobli. Swoim pięknem zachwyca również Świątynia Swaminarayan Akshardham, która stanowi wspaniały, hinduistyczny kompleks świątynny na wschodnim brzegu rzeki Jamuny w Nowym Delhi. Został otwarty 6 listopada 2005 roku. Nawiązuje do tradycyjnej hinduskiej architektury, a zaliczany jest do największych świątyń na świecie religii Hinduizmu.

Ponadto do obowiązkowego punktu programu należy z pewnością Stare Delhi, czyli dawna stolica kraju. Jest to jedno z najstarszych miast świata i tym samym stanowi ogromną atrakcję turystyczną. Znajdują się w nich takie cuda architektoniczne jak Jama Masjid czyli Wielki Meczet – największy meczet Indii, powstały w XVII wieku. Idąc szlakiem indyjskich świątyń nie może zabraknąć na nim najsłynniejszej świątyni – mauzoleum Tadź Mahal. Jest to budowla wzniesiona przez Szahdżahana z dynastii Wielkich Mogołów, na pamiątkę przedwcześnie zmarłej, ukochanej żony Mumtaz Mahal. Obiekt ten z tego powodu bywa także nazywany świątynią miłości. Obecnie świątynia sprawuje funkcję głównie turystyczną i każdego roku przyciąga mnóstwo turystów. Cały obiekt robi ogromne wrażenie, a wejście do niego i ogromna przestrzeń wokół nadają mu jeszcze większego charakteru i klimatu.

Spragnionych rozrywki i dobrej zabawy, a także chcących odpocząć nieco od zwiedzania i poznania historii Indii zaprosić można do licznych parków rozrywki, ogrodów botanicznych czy takich miejsc jak Elefantasic, gdzie poznać można naturę słoni i zaopiekować się jednym z nim. To świetna rozrywka także dla rodzin z dziećmi.