Indyjski styl

Indie to szalenie charakterystyczny styl, panujący tu Hinduizm ukształtował przez wieki kulturę i mentalność mieszkańców tegoż kraju. Stolicą Indii jest Nowe Delhi – miasto, znajdujące się na północy Indii. Niegdyś stolicą była jego starsza część – Stare Delhi. Obecnie miasto te stanowi jedną z największych i najważniejszych atrakcji turystycznych, znajduje się tutaj mnóstwo pięknych świątyń i miejsc wartych odwiedzin.

BRC certyfikat
http://gqcert.com/certyfikat/brc
Profesjonalna jednostka certyfikująca.
Świetni audytorzy i konkurencyjne ceny.

Jeśli wybierzemy się na wycieczkę do Indii – swój program podróży powinniśmy zacząć od najważniejszej i najsłynniejszej świątyni – mauzoleum Tadź Mahal. BRC certyfikat. Ta biała, specyficzna budowla, z kopułami w kształcie cebuli jest niewątpliwie symbolem Indii. Każdego dnia odwiedza ją około 30 tysięcy turystów z całego świata. Stała się także inspiracją dla wielu artystów, gdyż powszechnie nazywana jest świątynią miłości. Została wzniesiona bowiem przez Szahdżahana z dynastii Wielkich Mogołów, na pamiątkę przedwcześnie zmarłej, ukochanej żony Mumtaz Mahal. Nakręcono na podstawie legend i podań niezliczoną ilość filmów, szczególnie w słynnej, wytwórni filmowej – Bollywood. Romantyczna wersja wydarzeń tego miejsca nadaje mu jeszcze większego charakteru i niepowtarzalnego klimatu.

Będąc w Delhi warto poświęcić trochę czasu świątyni Lotosu. To piękna, biała, o nieco abstrakcyjnej formie świątynia – największa bahaistyczna w całych Indiach. Zlokalizowana jest w południowym regionie śródmieścia Delhi.

Nieopodal znajduje się także wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO minaret Kutb Minar, wzniesiony jako część pierwszego meczetu w – Kuwwat-al-Islam. Podziwiać w tym mieście możemy również przepiękny kompleks grobowców. Jest to miejsce spoczynku Humajuna – władcy Indii z dynastii Wielkich Mongołów. Grobowiec Humajuna został wzniesiony w specyficznym stylu architektury Mogołów, łączącym zarówno sztukę indyjską jak i perską. W 1993 roku zabytek również został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Po za historyczną częścią kraju odwiedzić można tu także liczne parki rozrywki, spędzić letnie wakacje na morskim wybrzeżu lub wybrać się na górską wycieczkę. Ogromne wrażenie robi także święta rzeka – Ganges oraz rytualne obchody mieszkańców. Osobom lubiącym otoczenie wód przypadnie także do gustu jezioro Pangong Tso, wokół którego panuje niesamowity spokój i cisza, tu z pewnością człowiek odpocząć może od zgiełku miasta i cieszyć się pięknem natury.