Indie – kraj kontrastów

Indie jako kraj kontrastów jest z pewnością miejscem na turystycznej mapie świata wartym odwiedzin. Gorący klimat, charakterystyczna kultura i tradycje religijne, przyciągają do Indii rzesze turystów z całego świata.

Panele podłogowe Warszawa
http://vipparkiet.pl/
Dobierzemy dla Ciebie podłogę idealną dla Twojego wnętrza.
Odwiedź nasz salon VIP Parkiet w Warszawie.

Indie są krajem położonym na półwyspie Indyjskim, który po stronie wschodnia graniczy z zatoką Bengalską, a po zachodniej z kolei z Morzem Arabskim. Na południowym krańcu kraju znajduje się wyspa Sri Lanka. Stolicą Indii i zarazem największym i najważniejszym miastem w kraju jest Nowe Delhi. Miasto te, choć pod względem administracyjnym jest osobnym miastem, nie stanowi wydzielonego organizmu miejskiego. Łączy się natomiast z sąsiednimi dzielnicami Delhi, stanowiąc niejako kolejną dzielnicę tegoż miasta. Potocznie nazwą Nowe Delhi określa się całe Delhi z wyłączeniem Starego Delhi.

Co zatem warto zobaczyć w tym malowniczym kraju?

Będąc w Indiach na wycieczce obowiązkowym miejscem, z którego bez wątpienia słynie kraj to znane wszystkim mauzoleum Tadź Mahal. Jest to budowla wzniesiona przez Szahdżahana z dynastii Wielkich Mogołów, na pamiątkę przedwcześnie zmarłej, ukochanej żony Mumtaz Mahal. Obiekt ten z tego powodu bywa także nazywany świątynią miłości. Obecnie świątynia sprawuje funkcję głównie turystyczną i każdego roku przyciąga mnóstwo turystów. Cały obiekt robi ogromne wrażenie, a wejście do niego i ogromna przestrzeń wokół nadają mu jeszcze większego charakteru i klimatu. To, co jeszcze warto zobaczyć w Indiach to bogato zdobiona Złota Świątynia, która stanowi główne miejsce kultu i sanktuarium wyznawców sikhizmu w Indiach. Do jej stworzenia użyto głównie marmuru i miedzi oraz złoto. Świątynia posiada ogromną, złotą kopułę, stanowiącą charakterystyczny element budowli. Złota Świątynia mieści się na niewielkiej wysepce, pośrodku zbiornika wodnego – zwanego amrit-sar, połączona jest ona z lądem za pomocą marmurowej grobli.

Dla spragnionych innych atrakcji, aniżeli zabytki i świątynie polecić można słynny Elefantastic. Tu można poznać nieco bliżej naturę wspaniałych zwierząt jakimi są słonie. Turysta może tu zaopiekować się “własnym słoniem”, wybrać się na przejażdżkę i przekonać się jak potężne i wyniosłe są te zwierzęta, a zarazem delikatne i łatwo płochliwe. Znajduje się tu także popularny Park Rozrywki Wonderla. Jest to wspaniałe miejsce szczególnie dla rodzin z dziećmi. Spędzić można tu przemiły czas, pełen rozrywki i dobrej zabawy. To świetna alternatywa, dla chcących odpocząć nieco od zwiedzania.

Indie słyną również z przepięknych górskich szlaków. Wzdłuż północnej granicy kraju rozciągają się najwyższe góry świata – Himalaje, a tuż za nimi znajdują się Nepal i Chiny oraz na północnym wschodzie Bhutan, Myanmar i Bangladesz. Wybrać możemy się także na morskie wybrzeże, a tam znaleźć możemy liczne plaże, hotele i wspaniałe miejsca na letni wypoczynek.