Fascynujący kraj Indii

Indie to niewątpliwie wspaniały i ciekawy kraj, słynący z wielu świątyń i budowli sakralnych, a także z miejsca zderzenia skrajnej biedy i bogactwa. Co warto zobaczyć w tym fascynującym kraju?

Regały metalowe
http://www.log-system.pl
Dostawca kompleksowego wyposażenia magazynów.
W naszej ofercie znajdują się regały paletowe, półkowe, magazynowe.

Stolicą Indii i jednocześnie największym miastem tego kraju jest Nowe Delhi. W tym ciekawym miejscu lista turystycznych punktów programu jest długa. Znajduje się tutaj słynny Minaret Kutb Minar, którego wieża wpisana jest łącznie z budynkiem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, podobnie jak na przykład Grobowiec Humajuna. W mieście możemy znaleźć także największy meczet w Indiach – Dżami Masdżid, Czerwony Fort czy Bramę Indii czyli pomnik upamiętniający śmierć Hindusów poległych w I wojnie światowej.

Nowa część Delhi łączy w sobie bogactwo i biedę. Znajdują się tu ekskluzywna dzielnica rządowa, bogate, eleganckie budynki i wille oraz pięknie zaprojektowane ulice i liczne tereny zieleni. Connaught Place to bogata dzielnica handlowa i mieszkalna z położoną nieopodal dzielnicą rządową i Rashtrapati Bhavan, czyli pałacem prezydenckim. Wszystko to jednak pomieszane jest z ogólnie panującą biedą wokół miasta i na jego wolnych terenach. Częścią miasta jest również jego starsza część czyli Stare Delhi, które niegdyś stanowiło stolicę kraju. Jest równie piękne i zachwyca swoją niebanalną, tradycyjną architekturą i niepowtarzalnym klimatem.

To co bez wątpienia powinno być podstawowym punktem naszej wycieczki po Indiach to oczywiście mauzoleum Tadź Mahal. Jest to budowla wzniesiona przez Szahdżahana z dynastii Wielkich Mogołów, na pamiątkę przedwcześnie zmarłej, ukochanej żony Mumtaz Mahal. Obiekt ten z tego powodu bywa także nazywany świątynią miłości. Obecnie świątynia sprawuje funkcję głównie turystyczną i każdego roku przyciąga mnóstwo turystów. Cały obiekt robi ogromne wrażenie, a wejście do niego i ogromna przestrzeń wokół nadają mu jeszcze większego charakteru i rozmachu.

Dla spragnionych innych atrakcji, aniżeli zabytki i świątynie polecić można słynny park Elefantastic. Tu można poznać nieco bliżej naturę wspaniałych, ogromnych zwierząt jakimi są słonie. Turysta może w tym miejscu zaopiekować się swoim “własnym słoniem”, wybrać się na przejażdżkę i przekonać się jak potężne i wyniosłe są te zwierzęta, a zarazem delikatne i łatwo płochliwe. Znajduje się tu także popularny Park Rozrywki Wonderla. Jest to wspaniałe miejsce szczególnie dla rodzin z dziećmi. Spędzić można tu przemiły czas, pełen rozrywki i dobrej zabawy. To świetna alternatywa, dla chcących odpocząć nieco od zwiedzania i poznawania historii Indii.