Najciekawszy zakątek Azji

Indie to najciekawszy zakątek Azji, gdzie spotkać możemy przeróżne obyczaje i tradycje, przeplatają się religie całego świata, a zaraz obok skrajnej biedy możemy spotkać niewyobrażalne bogactwa. Jest to bez wątpienia kraj kontrastów, który warto odwiedzić.

Medycyna lotnicza Warszawa
http://www.polmed.pl/pl/medycyna-lotnicza-polmed
Badania medycyny lotniczej.
Gwarantujemy konkurencyjne ceny.

Jednak najpierw poznajmy parę faktów na temat tego niezwykłego miejsca. Indie znajdują się między Morzem Arabskim, a Oceanem Indyjskim, południowej części kontynentu. Wzdłuż północnej granicy kraju rozciągają się najwyższe góry świata – Himalaje, a tuż za nimi znajdują się Nepal i Chiny oraz na północnym wschodzie Bhutan, Myanmar i Bangladesz. Najważniejszym źródłem utrzymania gospodarki Indii jest rolnictwo. Ponad pół miliona indyjskich wiosek zamieszkuje prawie 3/4 ludności kraju. Mieszkańcy osiedlili się w niewielkich wsiach, gdzie zajmują się uprawą ryżu, pszenicy, herbaty oraz bawełny. Aż połowa mieszkańców zdatnych do pracy zajmuje się rolnictwem, co łącznie generuje 25% dochodu narodowego.

Jednak nie dla wszystkich Indie stanowią atrakcję turystyczną. Malownicze krajobrazy, rajskie plaże oraz kusząca egzotyka konfrontuje się z przenikliwą biedą, którą widać na ulicach miast. Są tu jednak miejsca, które obowiązkowo trzeba odwiedzić. Najważniejszym z nich jest mauzoleum Tadź Mahal wzniesione przez Szahdżahana z dynastii Wielkich Mogołów, ku czci przedwcześnie zmarłej żony Mumtaz Mahal. Zabytek ten często bywa nazywany świątynią miłości. Dzisiaj świątynia sprawuje funkcję głównie turystyczną i każdego roku przyciąga miliony turystów z całego świata. Ważnym punktem zwiedzania Indii jest również Złota Świątynia, która stanowi główne miejsce kultu i sanktuarium wyznawców sikhizmu w Indiach. Do budowy tej świątyni użyto ogromne ilości marmuru, miedzi oraz złota. Świątynia posiada ogromną, złotą kopułę, która jest wizytówką tego zabytku. Złota Świątynia znajduje się na niedużej wysepce, pośrodku zbiornika wodnego – zwanego amrit-sar, co w wolnym tłumaczeniu oznacza Nektarowe Jezioro.

Niewątpliwie Indie to miejsce, które powinno znaleźć się na liście każdego podróżnika jako pozycja obowiązkowa.
Jest to niezwykle malowniczy kraj, a wspomnienia które przywieziemy ze sobą zapamiętamy do końca życia.

Podobne wpisy